58 53 27 39
64 039 28
info@bohemiantravel.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

POOLA bussireisid

8-päevane programm:
Krakow ja Lõuna-Poola

Uus 8-päevane bussireis Lõuna-Poola:
Krakow, Lublin, Zamo
ść, Częstochowa, Łańcuti loss,
Sanoki vabaõhumuuseum, Wielicka soolakaevandus,
Ogrodzienieci varemed, paadiga sõit Dunajeci jõel,
köisteega sõit Tatra mägedes Zakopanes

PLK_03_Lancut.jpg (114246 bytes)
Reisikava:


1. päev

Tallinn Poola

Varahommikul alustame oma sõitu Tallinnast. Läbime Läti ja Leedu ning jõuame õhtuks Poola.


2. päev

Lublin, Zamo
ść

Hellitavalt väikeseks Krakowiks kutsutud Lublini deviisiks on olla „inspireeriv linn“ ja seda ta kahtlemata ka on – keskaegne vanalinn, dominikaani klooster ja neogooti loss kõnelevad linna väärikast minevikust, samal ajal kui üliõpilased (kes moodustavad kolmandiku linna elanikkonnast), rahvarohked kohvikud ja mainekad festivalid on tõstnud Lublini kohaliku kultuuripealinna staatusesse.

Edasi viib tee meid renessansi pärliks kutsutud Zamośći. Suures osas geniaalse Itaalia arhitekti Bernardo Morando kavandatud Zamośći vanalinn kujutab endast ainulaadset näidet maneristlikust stiilist koos renessasiaegse linna ideaalidega: sümmeetrilise tänavavõrgu, kaitsemüüride, bastionide ja erksavärviliste fassaadidega.


3. päev

Łańcuti loss, Sanoki vabaõhumuuseum

Täna sõidame Łańcuti lossi, mida peetakse Poola üheks kaunimaks aristokraatlikuks residentsiks. 18. sajandil seal elanud krahvi ja krahvinna Lubomirski loodud interjöör ja rikkalik kunstikollektsioon on tänini täielikult säilinud. Soovijatel on võimalik külastada nii lossi kui ka romantilist Inglise stiilis lossiparki.

Pärastlõunal külastame Sanoki vabaõhumuuseumit. Viiekümnendatel rajatud muuseumialal on ligi kakssada autentselt sisustatud 19. ja 20. sajandist pärit hoonet, nende hulgas koolimaja, habemeajamissalong, pritsimaja, postkontor, kirik ja apteek. Lisaks on park jagatud erinevateks osadeks, mis kõik esindavad mõnd ajalooliselt siin aladel elanud etnilist gruppi.


4. päev

Dunajeci jõgi, Zakopane

Alustame ligi 20 km parvesõiduga Dunajeci jõel, mis lookleb mööda Slovakkia ja Poola piiri maaliliste kaljude ja roheliste küngaste vahel. Edasi seame sammud Tatra mägede jalamil asuvasse Zakopane linna. Soovijatel on võimalik köisteel mäetippu tõusta, mööda looduskauneid matkaradu jalutada ja alla orule avanevaid vaateid nautida.


5. päev

Krakow, Wawel

Täna ootab meid Poola suuruselt teine linn ja endine pealinn Krakow, mille pikk ja põnev ajalugu teevad sellest ühe enim vaatamisväärsusi täis linna terves Poolas. Siin asub nimelt Euroopa suurim keskaegne turuplats Rynek Główny, mis tänu oma imelisele arhitektuurile kannab ka maailma parima väljaku tiitlit ja mille keskel asuv Adam Mickiewiczi kuju on kohalike meelis kogunemispaigaks. Linna üks olulisemaid vaatamisväärsusi on aga Waweli linnamägi, mida peetakse lausa spirituaalseks väepaigaks, sest siin asuvat üks maakera seitsmest tšakrast. Seletusi on küll erinevaid, ent ka teadlased on nõus, et Waweli kabeli alt tulev kiirgus, mis on seotud veesoonte ja maakera jõujoontega on harukordselt tugev ja inimkehale positiivse mõjuga.

Soovijatel on võimalik külastada ka mäel asuvat Waweli lossi ja katedraali, kus alates 14. sajandist pea kõiki Poola kuningaid krooniti.

Vabal ajal tasub teil kindlasti peatuda mõnes pagarikojas või kohvikus, et proovida Krakowi kulinaarseks sümboliks olevaid obwarzanekeid ehk bageleid, sest kõikjal Kesk-Euroopas laialt levinud rõngakujulised pärmitaignast saiakesed ongi pärit just siit.


6. päev

Wieliczka, Krakow
 

Ent Krakow pole end veel sugugi ammendanud. Täna on soovijatel võimalik külastada linna lähistel asuvat kuulsat Wieliczka soolakaevandust. 327 m sügavune ja 7 km² suurune kaevandus valiti rahvahääletusel üheks seitsmest Poola imest koos Krakowi, Waweli mäe ja Zamosciga. Ent inimesi ei tõmba siia mitte ainult kaevanduse suurus ja tehnoloogilised imed, vaid kaevurite poolt aastasadadega rajatud maa-alune linn – soolast skulptuuride, lühtrite, piiblistseenidega relieefide, nelja kabeli, labürintide ja järvedega.

Pärast kaevanduse külastamist liigume tagasi Krakowi tänavatele ja avastame Kazimierzi juudikvartalit. Olenemata kvartali traagilisest saatusest II maailmasõja ajal, õitseb see tänapäeval taas täies ilus. Kazimierz on nimelt üks elavamaid piirkondi terves Krakowis põnevate kunstigaleriide, värvilise tänavakunsti, huvitavate muuseumite, mõnusate baaride ja hea kohviga. Kvartalis asub ka Schindleri vabrik ja siin on filmitud Spielbergi seitsme Oscariga pärjatud „Schindleri nimekiri“.

Õhtu saabudes on kõigil soovijatel võimalik osaleda kohaliku muusika ja traditsiooniliste toitudega õhtusöögil.


7. päev

Ogrodzienieci varemed, Częstochowa

Sõidame mööda Kotkapesade teed Krakowist Czestochowasse. Teekond ühendab kaksteist küngastele rajatud keskaegset lossi. Pikemalt peatume looduskaunil maastikul asuvate Ogrodzinieci lossivaremete juures. Ehkki loss on suures osas lagunenud, kõnelevad säilinud kaitsetornid kindluse endisest hiilgusest. Hoolimata sellest, et kohalike väitel kummitab siin hiiglaslik põlevate silmadega must koer, jätkub grandioossetele varemetele külalisi ja imetlejaid.

Edasi viib tee meid Czestochowasse, mille vaieldamatult tuntuim vaatamisväärsus on palverändurite poolt armastatud Jasna Gora klooster. Seal asuvale Musta Madonna ikoonile on läbi aegade imet tegevaid võimeid omistatud ning sellega seotud müstilised legendid tekitavad tänini imestust.

8. päev

Poola Tallinn

Hommikul alustame tagasisõitu – läbime Leedu ja Läti ning jõuame hilisõhtul tagasi Eestisse.

Poola reisid: Bohemian Traveli kvaliteedistandard

Viiepäevane programm Poolas: Krakow, Lublin, Zamość, Częstochowa, Łańcuti loss, Sanoki vabaohumuuseum, Wielicka soolakaevandus, Ogrodzienieci varemed

Eestikeelsed linnaekskursioonid
Kõik ööd hotellides
Kõik hotellid vähemalt 2*
Kahekohalised toad
WC ja dušš alati igas toas

Hommikusöök iga päev (tee, kohv, saiake, vorsti-/juustuviil, või ja džemm)

Bussis on konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video
Võimalus valida istekoht bussis

Lisatasu eest:

Reisikindlustus
Rahvuslik õhtusöök folklooriprogrammiga:

meeldis 96 %*

täiskasvanu

32 €

laps kuni 14 a (k.a)

17 €

Łancuti lossi külastus:

15 €

meeldis 100 %*

Sanoki vabaõhumuuseumi külastus:

12 €

meeldis 83 %*
Parvega sõit Dunajeci jõel:

18 €

meeldis 93 %*
Köisteega sõit Zakopanes: meeldis 79 %*
täiskasvanu

30 €

laps kuni 14 a (k.a)

26 €

pensionär

26 €

Waweli külastus: meeldis 100 %*
täiskasvanu

14 €

laps kuni 14 a (k.a)

11 €

pensionär

11 €

Wieliczka soolakaevanduse külastus:

30 €

meeldis 100 %*
Ogrodzienieci varemete külastus:

10 €

meeldis 93 %*
Muuseumipiletid jms
*Osa ürituses osalejatest, kellele see üritus meeldis. Arvutatud reisijate 2019. a tagasisidelehtede alusel.