58 53 27 39
64 039 28
info@bohemiantravel.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

POOLA: bussireisid 2019. a:

8 päeva

2.9.05

al 269 €

8 päeva

9.16.06

al 269 €

8 päeva

7.14.07

al 269 €

8 päeva

17.24.08

al 269 €

8 päeva

15.22.09

al 269 €

Uus 8-päevane bussireis Lõuna-Poola:
Krakow, Lublin, Zamo
ść, Częstochowa, Łańcuti loss,
Sanoki vabaõhumuuseum, Wielicka soolakaevandus,
Ogrodzienieci varemed, paadiga sõit Dunajeci jõel,
köisteega sõit Tatra mägedes Zakopanes

PLK_03_Lancut.jpg (114246 bytes)


Reisikava:


1. päev

Tallinn Poola

Varahommikul alustame oma sõitu Tallinnast. Läbime Läti ja Leedu ja jõuame õhtuks Poola.


2. päev

Lublin, Zamo
ść

Hellitavalt väikeseks Krakowiks kutsutud Lublini deviisiks on olla „inspireeriv linn“ ja seda ta kahtlemata ka on – keskaegne vanalinn, dominikaani klooster ja neogooti loss kõnelevad linna väärikast minevikust, samal ajal kui üliõpilased (kes moodustavad kolmandiku linna elanikkonnast), rahvarohked kohvikud ja mainekad festivalid on tõstnud Lublini kohaliku kultuuripealinna staatusesse.

Edasi viib tee meid renessanssi pärliks kutsutud Zamośći. Suures osas geniaalse Itaalia arhitekti Bernardo Morando kavandatud Zamośći vanalinn kujutab endast ainulaadset näidet maneristlikust stiilist koos kõigi renessasiaegse linna ideaalidega: sümmeetrilise tänavavõrgu, kaitsemüüride, bastionite ja erksavärviliste fassaadidega.


3. päev

Łańcuti loss, Sanoki vabaõhumuuseum

Täna sõidame Łańcuti lossi, mida peetakse Poola üheks kaunimaks aristokraatlikuks residentsiks. 18. sajandil seal elanud krahvi ja krahvinna Lubomirski loodud interjöör ja rikkalik kunstikollektsioon on tänini täielikult säilinud. Soovijatel on võimalik külastada nii lossi kui ka romantilist Inglise stiilis lossiparki.

Pärastlõunal külastame Sanoki vabaõhumuuseumit. Viiekümnedatel rajatud muuseumialal on ligi kakssada autentselt sisustatud 19. ja 20. sajandist pärit hoonet, nende hulgas koolimaja, habemeajamistöökoda, pritsumaja, postkontor, kirik ja apteek. Lisaks on park jagatud erinevateks osadeks, mis kõik esindavad mõnd ajalooliselt siin aladel elanud etnilist gruppi.


4. päev

Dunajeci jõgi, Zakopane

Alustame päeva parvesõiduga maalilisel Dunajeci jõel. Dunajeci jõesäng asub Slovakkia ja Poola piiril ja on enamasti ääristatud kõrgete kaljude ja eksootlisena mõjuva rohelusega. Siinne floora ja fauna on tänu erilistele geoloogilisele struktuurile omalaadne ja kantud ka UNESCO maailmapärandisse.

Edasi seame sammud Tatra mägede jalamil asuvasse Zakopane linna. Soovijatel on võimalik köisteega mäetippu tõusta, mööda looduskauneid matkaradu jalutada ja alla orule avanevaid vaateid nautida.


5. päev

Krakow, Wawel

Krakowi vanalinn koos Waweli lossi, Euroopa suurima turuplatsi ja Kazimierzi juudikvartaliga oli üks esimesi mälestisi, mis 1978. aastal asutatud UNESCO maailmapärandisse kanti.

Läheme Visla kalda äärsele Waweli linnamäele, kus soovijatel on võimalik Waweli lossi ja katedraali külastada. Krakow oli keskajal Poola pealinnaks ning just Waweli mäel krooniti Poola kuningaid ning asus kuninglike perekondade põhiline residents.

Vabal ajal tasub teil kindlasti peatuda mõnes pagarikojas või kohvikus, et proovida siit pärit maitsvaid bageleid.


6. päev

Wieliczka, Krakow
 

Ent Krakow pole end veel sugugi ammendanud. Täna on soovijatel võimalik külastada linna lähistel asuvat kuulsat Wieliczka soolakaevandust. 327 m sügavune ja 7 km² suurune kaevandus valiti rahvahääletusel üheks seitsmest Poola imest koos Krakowi, Waweli mäe ja Zamosciga. Ent inimesi ei tõmba siia mitte ainult kaevanduse suurus ja tehnoloogilised imed, vaid kaevurite poolt aastasadadega rajatud maa-alune linn – soolast skulptuurid, lühtrid, piiblistseenidega relieefid, neli kabelit, labürindid ja järved.

Pärast kaevanduse külastamist liigume tagasi Krakowi tänavatele ja avastame Kazimierzi juudikvartalit. Olenemata kvartali traagilisest saatusest II maailmasõja ajal, õitseb see tänapäeval taas täies ilus. Kazimierz on nimelt üks elavamaid piirkondi terves Krakowis – põnevate kunstigaleriide, värvilise tänavakunsti, huvitavate muuseumite, mõnusate baaride ja hea kohviga. Siin asub ka Schindleri vabrik ja on filmitud Spielbergi seitsme Oskariga pärjatud „Schindleri nimekiri“.

Õhtu saabudes on kõigil soovijatel võimalik osaleda kohaliku muusika ja traditsiooniliste toitudega õhtusöögil.


7. päev

Ogrodzinieci varemed, Częstochowa

Sõidame mööda Kotkapesade teed Krakowist Częstochowasse. Teekond ühendab 25 keskaegset lossi, mistõttu seda peetakse üheks Poola kaunimaks piirkonnaks ja ühtlasi Poola hälliks. Pikemalt peatume looduskaunil maastikul asuvate Ogrodzinieci lossivaremete juures. Ehkki loss on suures osas lagunenud kõnelevad säilinud kaitsetornid kindluse endisest hiilgusest. Hoolimata sellest, et kohalike väitel kummitab siin hiiglaslik põlevate silmadega must koer, jätkub grandioossetele varemetele külalisi ja imetlejaid.

Edasi viib tee meid Czestochowasse, mille vaieldamatult tuntuim vaatamisväärsus on palverändurite poolt armastatud Jasna Gora klooster, eriti aga seal asuv Musta Madonna ikoon, millele on läbi aegade imet tegevaid võimeid omistatud ja millega seotud müstilised legendid tänini imestust tekitavad.

8. päev

Poola Tallinn

Hommikul alustame tagasisõitu – läbime Leedu ja Läti ning jõuame hilisõhtul tagasi Eestisse.

Poola reisid: Bohemian Traveli kvaliteedistandard

Viiepäevane programm Poolas: Krakow, Lublin, Zamość, Częstochowa, Łańcuti loss, Sanoki vabaohumuuseum, Wielicka soolakaevandus, Ogrodzienieci varemed

Eestikeelsed linnaekskursioonid
Kõik ööd hotellides
Kõik hotellid vähemalt 2*
Kahekohalised toad
WC ja dušš alati igas toas

Hommikusöök iga päev (tee, kohv, saiake, vorsti-/juustuviil, või ja džemm)

Bussis on konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video
Võimalus valida istekoht bussis

Lisatasu eest:

Reisikindlustus
Rahvuslik õhtusöök folklooriprogrammiga:
täiskasvanu

30 €

laps kuni 14 a (k.a)

15 €

Łancuti lossi külastus:

14 €

Sanoki vabaõhumuuseumi külastus:

11 €

Paadiga sõit Dunajeci jõel:

18 €

Köisteega sõit Zakopanes:
täiskasvanu

28 €

laps kuni 14 a (k.a)

25 €

pensionär

25 €

Waweli külastus:
täiskasvanu

12 €

laps kuni 14 a (k.a)

10 €

pensionär

10 €

Wieliczka soolakaevanduse külastus:

30 €

Ogrodzinieci varemete külastus:

10 €

Muuseumipiletid jms