58 53 27 39
64 039 28
info@bohemiantravel.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

PETERBURI: bussireisid

5 päeva

18.22.05

al 239 €

+ e-viisa

5 päeva

17.21.08

al 269 €

+ e-viisa

5-päevane bussireis Peterburi:
Peterburi, Kroonlinn, Tsarskoje Selo, Peterhof, Peeter-Pauli kindlus, laevasõit Neeva jõel, Merevaigutuba, Ermitaaž,

interaktiivne show-muuseum Grand Maket, rahvuslik õhtusöök

 
Reisikava:

1. päev

Tallinn Peterburi;
Kroonlinn, show-muuseum Grand Maket

Varahommikul alustame sõitu ja jõuame pärastlõunaks Kroonlinna. Peeter I poolt Peterburi kaitseks rajatud Kroonlinna mereväekindlus oli omal ajal maailma enim kaitstud sadamakindlus ja 1998.aastani avalikusele suletud ala. Huvilistel on võimalik külastada Kroonlinna uhkust – Laevastiku katedraali. Suursugune barokses stiilis õigeusu kirik ehitati 20. sajandi alguses hukkunud mereväelaste mälestamiseks. Katedraali interjööri kaunistavad bütsantsi stiilis mereväeteemalised mosaiigid ja maalid. Kiriku ajalugu on olnud värvikas – nii on selle ruumides asunud näiteks Maksim Gorki nimeline kino, ladu ja Meremeeste klubi. Kõike seda enne, kui katedraal oma sajandaks sünnipäevaks taas algsel kujul restaureeriti.

Õhtuks jõuame Peterburi. Pärast põgusat esmatutvust linnaga bussiaknast on soovijatel võimalik külastada põnevat interaktiivset Grand Maket Russia muuseumi, mis on maailmas suuruselt teine mudelmakett. 800 ruutmeetril laiuv Venemaa linnu kujutava maketi ehitamiseks kulus viis aastat. Lisaks mudelsuuruses majadele ja liikuvatele sõidukitele elustavad maketti valgus- ja heliefektid ning tuhanded inimkujukesed, mis imetlusväärse täpsuse ja vene huumoriga kohalikku reaalsust illustreerivad.
 

2. päev

Peterburi, Peeter-Pauli kindlus

Täna asume põhjalikult Peterburiga tutvuma. Soovijatel on võimalik külastada Peeter-Pauli kindlust, mis oli muuhulgas esimene ehitis, mille Peeter Suur uude pealinna rajas. Jänesesaarele ehitatud kindlus pidi kavandatavat linna kaitsma ning ühtlasi kasutati seda poliitiliste vangide kinnipidamiseks. Vanglana töötas kindlus ka hiljem kommunistide võimu all. Kindluse keskmes asuva katedraali piikjas kellatorn, mis kuldnõelana taevasse torkab, on tänaseks saanud linna üheks visiitkaartidest. Otse kaitsvate müüride külje all laiub Neevalinna elanike poolt armastatud liivarand, mis ilusa ilmaga alati suvitajatest kihab.

Asjata ei kutsuta Peterburi katedraalide linnaks – vabal ajal tasub teil kindlasti külastada uhkete sammaste ja kõrge kupliga kaunistatud Iisaku katedraali – suurimat õigeusu kirikut Peterburis ning imetleda Spas na Krovi värviliste mosaiikidega kaetud kullasäras sibulkupleid. Jalutage mööda sinava Neeva kaldaid ja vilgast Nevski prospekti ning põigake kindlasti sisse mõnda tänava-äärsesse restorani, et end Vene köögi parimate paladega kostitada.
 

3. päev

Peterburi, Ermitaa
ž, matrjoška töötuba

Tänane hommik on teie päralt, et omal käel Peterburi lõputuid aardeid avastada. Kes soovib ühendada poodlemise ja muuseumielamuse võib külastada Peterburi suurimat ja ühtlasi vanimat kaubanduskeskust Gostiny Dvori, mis ehitati aastatel 1757–1785. Hiiglaslike mõõtmetega hoone hõlmab terve kvartali Nevski prospektil ja seda peetakse üheks maailma esimestest kaubanduskeskustest.

Pärastlõunal seame sammud Ermitaaži kunstimuuseumi, kus asub ligi kolm miljonit eksponaati ja maailma suurim maalikogu. Et saada pisutki aimu sinna kokku kogutud kunstiteoste koguhulgast on spekuleeritud, et kui iga taiese ees minut seista, kuluks kogu muuseumi läbikäimiseks kümme aastat. Nii palju aega meil seekord pole, ent tubli algus saab tehtud.

Õhtul on soovijatel võimalik ka oma kunstikätt proovile panna. Läheme külla kohalikele kunstnikele, kes kostitavad meid samovarist tee ja präänikutega ning õpetavad traditsioonlist matrjoška nuku maalimise kunsti.
 

4. päev

Laevasõit, Tsarskoje Selo, õhtusöök

Hommikut alustame laevasõiduga Neeva jõel, et nautida uhkeid Peterburi vaateid.

Lõunaks sõidame Tsarskoje Selosse – endisesse Romanovite dünastia suveresidentsi, mida peetakse üheks Euroopa kaunimaks kuninglikuks paleeks. UNESCO maailmapärandisse kantud kompleksi kuulub üle 100 hoone ja rohkem kui 300 hektari suurused Katariina ja Aleksandri pargid. Kõige krooniks on aga Katariina palee – Vene baroki pärl, mille interjööri ja eksterjööri kaunistamisel on kasutatud kokku üle 100 kg puhast kulda. Lisaks sellele asub palees Merevaigutuba, mille seinad on üleni kaetud Balti merevaigust vormitud ornamentidega – kullasäras saali peeti selle loomisajal lausa kaheksandaks maailmaimeks ja ehkki kogu ruumi sisu II maailmasõja käigus laiali tassiti, on Merevaigutuba tänaseks vanade jooniste alusel täielikult taastatud.

Õhtul ootab soovijaid traditsiooniline folklooriprogramm rahvamuusika, tantsude ja parimate Vene köögi roogadega.

 

5. päev

Peterhof;
Peterhof Tallinn

Viimasel päeval viib tee meid Peterhofi. Euroopalikust ja modernsest Venemaast unistava Peeter I poolt rajatud Peterhofi paleed ja parki kutsutakse sageli Vene Versailles’ks. Ehkki suursugususe poolest võib neid kahte kuninglikku paleed tõepoolest võrrelda, on aegade jooksul arendatud Peterhofi park täiesti omanäoline ning selle rohked kuldskulptuurid ja purskkaevude mäng ainulaadsed kogu maailmas. Pargis jalutades võib kohata siinseid põlisasukaid – oravaid, kes inimhulki kartmata rõõmsalt ringi jooksevad.

Pärastlõunal asume tagasiteele ja hilisõhtuks olemegi tagasi Eestis.
 

Peterburi reisid: Bohemian Traveli kvaliteedistandard

Viiepäevane programm Peterburis: Peterburi, Kroonlinn, Peterhof, Tsarskoje Selo, Peeter-Pauli kindlus, Ermitaaž

Eestikeelsed linnaekskursioonid: Peterburi, Kroonlinn
Kõik ööd hotellides
Kõik hotellid vähemalt 2*
Kahekohalised toad
WC ja dušš alati igas toas

Hommikusöök iga päev (tee, kohv, saiake, vorsti-/juustuviil, või ja džemm)

Bussis on konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video
Võimalus valida istekoht bussis

Lisatasu eest:

e-viisa vormistamine

10 €

Reisikindlustus
Peterhofi pargi külastus:
täiskasvanu

21 €

laps kuni 15 a (k.a)

7 €

Rahvuslik õhtusöök:
täiskasvanu

34 €

laps kuni 11 a (k.a)

20 €

Peeter-Pauli kindluse külastus:
täiskasvanu

17 €

laps kuni 15 a (k.a)

13 €

Interaktiivne show-muuseum Grand Maket:

täiskasvanu

11 €

laps kuni 11 a (k.a)

8 €

Ermitaaži külastus:
täiskasvanu

28 €

laps kuni 15 a (k.a)

18 €

Katariina palee külastus Tsarskoje Selos (koos Merevaigutoaga):

täiskasvanu 36 €
laps kuni 15 a (k.a) 29 €
Matrjoška maalimise töötuba

22 €

Laevasõit Peterburis Neeva jõel

12 €