58 53 27 39
64 039 28
info@bohemiantravel.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

RUMEENIA: bussireisid kevadel:

RUMEENIA: bussireisid suvel:

9-päevane bussireis Rumeeniasse kevadel ja sügisel:
Sighişoara, Cluj-Napoca, Sibiu,
Transilvaania lossid Bran ja Peleş, Marmaatia, Turda soolakaevandus
+ Alba Iulia ja Biertan


Reisikava:


1. päev

Tallinn Poola

Läbime lõunanaabrid Läti ja Leedu ning jõuame reisi esimesse ööbimispaika Poolas.

2. päev

Poola Slovakkia Ungari Rumeenia

Jätkame teekonda Poolas ning läbi Slovakkia ja Ungari jõuamegi Rumeeniasse.

3. päev

Marmaatia

Alustame Rumeenia avastamist tema põlisest rahvast ja traditsioonilisest maaelust. Tänase päeva veedame Marmaatia piirkonnas. Siinsete mägede, metsade ja karjamaade vahele on end sisse seadnud pisikesed puumajadega külakesed, kus pered tänapäevalgi põlvkonniti ühe katuse all elavad. Võõrvõimu ajal lubati siin kirikuid ehitada vaid puidust, lootuses, et need kaua ei püsi. Ometi saame koos sisse astuda nendesse aastasadu vastu pidanud puukirikutesse, kus maalähedane ja taevane kohtuvad. Jalutame ka Sapanta eriskummalises „rõõmsas surnuaias“, kus humoorikad kirjad ja pildid kõnelevad siinse rahva naljasoonest. Soovijad saavad kohaliku muusika ja tantsude saatel lõunastada Sighetu Marmatieis, endises Marmaatia pealinnas.

4. päev

Turda soolakaevandus, Cluj-Napoca

Hommikul sõidame läbi kauni Turda oru pea tuhande aasta vanusesse Turda soolakaevandusse, kus soovijatel on võimalik soolakivipalkonitel jalutada ja soolakristallidest kujunenud stalaktiite imetleda. Ometi pole Turda kaevandus üksnes ajalootolmu alla mattunud muuseum, vaid suurejooneline teemapark soolateraapia, paadisõitude, spordiväljakute ja vaaterattaga. Turda kaevandust loetakse kümne maailma vingema maa-aluse paiga hulka.

Lisaks asub soolakaevanduse lähistel Durgau mägedes kuulus veinipiirkond, mille veinid on tuntud juba Antiik-Rooma aegadest. Huvilised saavad ka ise veinikeldris ringi vaadata ja eri sorti veine maitsta.

Edasi viib tee meid Rumeenia kõige legendaarsemasse piirkonda – Transilvaaniasse. Külastame piirkonna pealinna – kuulsa Ungari kuninga Mátyás I Corvini sünnilinna Cluj-Napocat, mis juba Ungari võimu ajal oli kuningriigi suuruselt teine linn. Tänaseks on sellest saanud Tartu-sarnane ülikoolilinn ja akadeemiline keskus, mida kaunistavad pariislikud bulvarid ja suursugune arhitektuur.

5. päev

Alba Iulia, Sibiu

Hommikut alustame teemantikujulisest Alba Iulia linnast, mis on tuntud eelkõige oma sõbraliku atmosfääri poolest, seetõttu pole ka ime, et just Alba Iulia elanikele kuulub Guinessi rekord maailma suurima grupikallistuse eest, millest võttis osa üle 10 000 inimese. Meie teele jäävad 2000 aasta vanused Rooma varemed, keskaegne kindlus ja Alba Carolina tsitadell – jalutades just kui mööda ajalugu ennast,  saab selgeks, miks Alba Iuliat on läbi aegade peetud Rumeenia teiseks pealinnaks.

Pärastlõunal sõidame edasi kauni vanalinnaga Sibiusse, mis on kandnud ka Euroopa kultuuripealinna tiitlit ning arvatud Euroopa kaheksa idüllilisema elukoha hulka. Lausa hämmastavalt suur hulk ettevõtmisi on saanud alguse just Sibius: siin loodi Rumeenia esimene raamatukogu, haigla, pank, teater, muuseum, loomaaed, ajaleht, kino, õlletehas – siin võeti esimesena kasutusele trükipress ja elekter.

6. päev

Brani ja Pele
şi lossid

Rumeenia lahutamatuks osaks on mägilossid ning meiegi suundume Brani lossi kurikuulsa krahv Dracula lugu avastama. Brani loss sisaldab veel palju teisigi lugusid – alates Saksa ordurüütlitest ning lõpetades armastatud Rumeenia kuninganna Marie ja printsess Ileanaga. Hiljem on soovijatel võimalik kunagise Rumeenia kuningliku õukonna varustajana tuntuks saanud veinikeldris kohalikke vahuveine mekkida.

Seejärel suundume süngele Dracula-lossile vastukaaluks avastama Rumeenia kõige muinasjutulisemat lossi Peleşit, mille lasi oma suveresidentsiks rajada kuningas Carol I. Ehitus kestis tervelt 39 aastat ning imeliste puuskulptuuridega uusrenessansi stiilis kodu valmis alles vahetult enne kuninga surma.

7. päev

Sighi
şoara, Biertan

Viimane ekskursioonipäev viib meid UNESCO-pärandi linna Sighişoarasse, mida peetakse Euroopa üheks kaunimaks ja paremini säilinud kindluslinnaks. Just siin sündis tegelikult legendaarne Vlad Dracula, kelle nimi linna kuulsaks tegi. Pärastlõunal sõidame Biertani linna, keskaegne kindluslinn on endiselt täis hobuvankreid ja laatadel käib elav kaubavahetus, justkui aeg selles iidses Transilvaania sakside linnas polekski edasi läinud. Huvilistel avaneb võimalus otse kindlusemüüride vahel võitlevatele rüütlitele kaasa elada ning keskaegset muusikat ja tantse nautida.

8. päev

Ungari Slovakkia Poola

Sõidame läbi Ungari ja Slovakkia ning jõuame reisi viimasse öömajja Poolas.

9. päev

Poola Tallinn

Jätkame teekonda Poolas, kulgeme läbi naabermaade Leedu ja Läti ning olemegi tagasi kodus.

Rumeenia reisid kevadel ja sügisel: Bohemian Traveli kvaliteedistandard

Viiepäevane programm Rumeenias: Sighişoara, Cluj-Napoca, Sibiu, lossid Bran ja Peleş, Marmaatia, Turda soolakaevandus, Alba Iulia, Biertan

Eestikeelsed linnaekskursioonid
Kõik ööd hotellides
Kõik hotellid vähemalt 2*
Kahekohalised toad
WC ja dušš alati igas toas

Hommikusöök iga päev

Bussis on konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video
Võimalus valida istekoht bussis

Lisatasu eest:

Reisikindlustus
Lõunasöök folklooriprogrammiga:
täiskasvanu

28 €

laps kuni 9 a (k.a)

20 €

Brani lossi külastus:
täiskasvanu

15 €

laps kuni 17 a k.a

7 €

pensionärid al 66 a k.a

12 €

Peleşi lossi külastus:
täiskasvanu

12 €

laps kuni 17 a (k.a)

6 €

pensionärid al 66 a k.a

9 €

Turda soolakaevanduse külastus:
täiskasvanu

14 €

laps kuni 17 a (k.a)

8 €

pensionärid al 66 a k.a

8 €

Veinide ja kohalike toodete degusteerimine:
täiskasvanu

26 €

laps kuni 17 a (k.a)

14 €

Vahuveinide degusteerimine koos lõunasöögiga:

täiskasvanu

30 €

laps kuni 17 a (k.a)

22 €

Keskaegne etendus Biertanis:

20 €

Muuseumipiletid jms