58 53 27 39
64 039 28
info@bohemiantravel.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

LÄTI suur ringreis: bussireisid

Uus 5-päevane bussireis Läti:
Riia, Võnnu (Cesis), Cesise linnus, Ventspils, Liepaja,

Kuldiga, Kolka, Turaida loss ja aed, Rundale loss,
laevasõit kanalitel ning Daugava jõel Riias,
rahvuslik õhtusöök, veinide degusteerimine, pruulikoja külastus

 
 Reisikava:

1. päev

Tallinn Läti,
Võnnu (
Cēsis), Turaida

Varahommikul lahkume Tallinnast ja sõidame Lätti. Meie esimene sihtkoht on Sigulda. Kuna linn asub Koiva jõe ürgorus, siis ühendab seda alates 1969. aastast Krimuldaga 1200 m pikkune köistee, mis kõrgel puulatvade kohal reisijaid üle ürgse loodusmaastiku sõidutab. Kes soovib, võib ka ise närvekõditaval sõidul osaleda või siis hoopis pisut leebemal rataskarussellil ümbritsevaid vaateid nautida.

Edasi sõidame lähedal asuvasse Turaida aeda. Tõlkes Jumalate aiaks kutsutud alal asub lisaks imelisele loodusele ka Turaida loss, kust on pärit kuulus legend Turaida Roosist, imeilusast neiust, kes armastas lossi aednikku, ent läbi armukadeda sõjamehe õnnetu lõpu leidis. Oma armsamale truuks jäänud Turaida Roos on andnud ainest paljudele kunstiteostele, nende hulgas samanimelisele ooperile. Teel külastame ka Gutmani koobast, kus Turaida Roos olevat oma armsamaga kohtumas käinud. Baltimaade suurima koopa on vorminud jõevool ja maa-alused allikad. Võimsad seinad ja kõrged laed on teinud koopast iidse kultuskoha ja paljude legendide sünnipaiga.

Päeva teise poole veedame Cēsises, ühes Läti vanimas linnas, mida eestlased tunnevad eelkõige Võnnu nime all. Endine Liivi ordumeistri residents on tänapäeval üks Läti olulisemaid kultuurikeskuseid, mis võitis paar aastat tagasi Euroopa oivaliste sihtkohtade tiitli. Huvilistel on võimalik külastada Cēsise keskaegse ordulinnuse varemeid, kus lisaks romantilistele müüridele ja looduskaunitele parkidele asuvad ka köögiaed, vangla ja muistne sepatöökoda.


2. päev

Riia

Täna avastame Läti pealinna Riiat. Daugava jõe ääres asuvat linna kutsutakse hellitavalt ka „Väikeseks Pariisiks“ ja Baltimaades ainulaadsetel juugendstiilis arhitektuuriga tänavatel on kahtlemata pariisiliku suurlinna hõngu. Kusjuures Riia juugendstiilis majade kollektsioon on üks terviklikumalt säilinud juugendarhitektuuri näiteid maailmas tervelt kolmandik Riia kesklinnast. Lisaks laiadele bulvaritele ei puudu Riias ka kitsukeste munakivitänavate, kõrgete gooti kirikute ja romantiliste poekestega vanalinn ning mitmete tuntud arhitektide poolt kujundatud modernne linnaosa. Kes tahab pikkadest vahemaadest jalga puhata võib mööda Daugava jõge ning kanaleid triivides laevapardalt linnapanoraami imetleda.

Õhtukl soovijaid ootab traditsiooniline folklooriprogramm ja Läti parimaid palu tutvustav õhtusöök.


3. päev

Liep
āja, Kuldīga

Täna alustame oma päeva Liepājast. 8 km pikkuse rannajoonega Liepājat tuntakse ka tuulelinnana. Tuule ja vee poolt kaldale uhutud merevaigu ja -karpidega Liepāja rand on suurepärane koht mõnusaks peesitamiseks. Tuulest ja merevaigust on inspireeritud ka üks linna kaasaegseid sümboleid – Liepāja kontserdimaja ehk Lielais dzintars (tlk suur merevaik). Merevaigukarva klaasist hoone on nimelt ehitatud nii, nagu see nõjatuks vastu tuult. Kontserdimaja ehitamise jaoks hakati raha koguma juba 1896 aastal ja kõigi muusika- ja arhitektuuriarmastajate rõõmuks avatigi hoone lõpuks 2015. aastal. Soovijatel on võimalik kuulsasse kontserdimajja ka sisse kiigata, et imetleda selle haruldast akustikat ja värviliste klaaside loodud valgusemängu.

Edasi viib tee meid hoopis möödunud sajandi radadele. Külastame huvilistega Karosta vanglamuuseumi. Algselt mereväe haiglaks ehitatud hoone ei läinudki 1905. aasta revolutsiooni tõttu haiglana kasutusse ja seda hakati ajapikku kasutama hoopis kinnipidamisasutusena. Võikad ruumid on tänini justkui ajamasinasse kinni jäänud ja nii kongid kui kõik sinna juurde kuuluvad ruumid ajastutruult sisustatud. Soovijatel on võimalik lisaks ekskursioonile ka ehtsa nõuka söökla stiilis lõunaga keha kinnitada.

Lõpetame päeva rõõmsamates toonides ja sõidame „Põhjamaade Veneetsiaks“ kutsutud Kuldīgasse. Maaliline jõgi, imeilusad kivisillad ja ajaloolised hooned, eesotsas barokse raekojaga, teevad Kuldīgast tõelise muinasjutulinna. Loomulikult külastame ka Ventat – Kuldīgas asuvat Euroopa kõige laiemat juga, ja Venta jõe kohal kõrguvat Euroopa üht pikimat tellissilda, mida on kasutatud mitmete tuntud filmide võttepaigana.

4. päev

Ventspils, Kolka

Meie tänane teekond algab Ventspilsis. Venta jõe järgi nime saanud linn asub ühtlasi Läänemere ääres ja on tuntust kogunud oma kaunite metsamadalike ja puhta veega randadega, kus meiegi ilusa ilma korral päikest ja kosutavat suplust naudime. Edasi suundume Ventspilsi vanalinna tänavatele. Just siin korraldati 2002. aastal esimene üle maailma populaarsust kogunud heategevuslik kunstiaktsioon „Lehmaparaad“, kus kõikvõimalikest materjalidest valmistatud lehmaskulptuurid pärast põgusat linnatänavatel eksponeerimist heategevuslikul oksjonil maha müüdi. Üksnes kümmekond skulptuuri ilutseb tänini Ventspilsi tänavatel.

Edasi viib tee meid kaugele Kolka sarve tippu, kus Läänemere ja Riia lahe lained omavahel kokku põrkuvad. Slītere rahvuspargis asuv neem on tähelepanuväärne veel sellepoolest, et siin kohtuvad omavahel ka koit ja loojang, kuivõrd neeme tipust paistab lõpmatu horisont nii itta kui läände.

Pärast kosutavat jalutuskäiku neeme rannikul sõidame Sabile veinimäele. Abava jõe ürgorus asuv Sabile viinamarjaistandus on kantud Guinnessi rekordite raamatusse kui maailma kõige põhjapoolsem viinamarjaistandus, kus kasvab ligi 25 sorti viinamarju ja teisi eksootlisi taimi, nagu aprikoosi-, virsiku- ja kreeka pähklipuud. Soovijatel on võimalik ka ise kohalikke veine degusteerida.

5. päev

Rundale loss, Valmiermuiža pruulikoda;
Läti  Tallinn

Viimane päev viib meid Rundāle lossi. Ermitaaži arhitekti Francesco Rastrelli käe all valminud lossi kutsutakse ka „Balti Versailles’ks“. Lisaks muljetavaldavale baroksele lossikompleksile, asub lossi ümber veatu sümmeetria võrdkujuks peetav Prantsuse aed, mida suviti iseloomustavad magusalt lõhnavad roosipeenrad, klassikalise muusika kontserte võõrustav „roheline“ amfiteater, bosketilabürindid ja nende vahel peituvad privaatsed aiakesed, purskkaevud ja alleed.

Pärastlõunal sõidame tagasi Riiga, kus kõigil on võimalik omal käel ja oma äranägemise järgi Läti pealinna võlusid avastada.
Tagasiteel koju astume läbi Valmiera mõisakompleksi juurde kuuluvast Valmiermuiža õllepruulikojast, kus looduslikust toorainest ja hoolikalt valitud retseptide järgi valmib tõeliselt elus ehk pastöriseerimata ja filtreerimata õlu, mida kõigil soovijatel on võimalik ka ise mõisahärrade kombel maitsta.
Ööseks jõuame tagasi koju.  

Läti reisid: Bohemian Traveli kvaliteedistandard

Viiepäevane programm Lätis: Riia, Võnnu (Cēsis), Liepāja, Kuldīga, Kolka, Ventspils

Eestikeelsed linnaekskursioonid
Kõik ööd hotellides
Kõik hotellid vähemalt 2*
Kahekohalised toad
WC ja dušš alati igas toas

Hommikusöök iga päev (tee, kohv, saiake, vorsti-/juustuviil, või ja džemm)

Bussis on konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video
Võimalus valida istekoht bussis

Lisatasu eest:

Reisikindlustus
Cēsise linnuse külastus meeldis 95%*
täiskasvanu

10 €

laps kuni 17 a (k.a), pensionär al 65 a

8 €

Turaida lossi ja aia külastus meeldis 96%*
täiskasvanu

12 €

õpilane kuni 17 a (k.a)

7,50 €

Laevasõit kanalitel ning Daugava jõel Riias

14 €

meeldis 96%*

Õhtusöök keskaegses lossis

19 €

meeldis 97%*
Ekskursioon Liepāja kontserdisaalis: meeldis 97%*
täiskasvanu

6 €

õpilane kuni 17 a (k.a), pensionär (al 65 a)

4 €

Karosta vanglamuuseumi külastus koos einega

12 €

meldis 88%*
Veinide degusteerimine: meeldis 100%*
täiskasvanu

12 €

laps kuni 17 a (k.a)

6 €

Rahvuslik õhtusöök folklooriprogrammiga Riias: meeldis 94%*
täiskasvanu

32 €

laps kuni 12 a (k.a)

20 €

Rundale lossi külastus: meeldis 96%
täiskasvanu

16 €

õpilane kuni 17 a (k.a)

11 €

Pruulikoja külastus ning õlle degusteerimine: meeldis 100%*
täiskasvanu

16 €

laps kuni 12 a (k.a)

7 €

Muuseumipiletid jms
*Osa ürituses osalejatest, kellele see üritus meeldis. Arvutatud reisijate 2019. a tagasisidelehtede alusel.