58 53 27 39
64 039 28
info@bohemiantravel.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

LEEDU: bussireisid

5 päeva

24.28.08

al 169 €

5 päeva

7.11.09

al 169 €

5 päeva

28.092.10

al 169 €

5-päevane bussireis Leedumaale:
Vilnius, Kaunas, Klaip
ėda, Ristimägi, Kura säär, Kernavė,
Trakai loss Reisikava:

1. päev

Tallinn Leedu,
Pakruojise mõis, Ristimägi

Hommikul lahkume Tallinnast ja jõuame juba lõunaks Leedumaale. Alustame Leedu avastamist imekaunist Pakruojise mõisakompleksi elavast muuseumist. Läheme külla kohalikule õllepruulijale, et laulu ja nalja saatel õlletootmise kiivalt hoitud saladusi õppida ja kohalikke õllesorte mekkida. „Külas õllepruulijal” on muide leedukate endi seas valitud 2015. aasta üheks parimaks gastronoomiaprogrammiks. Hiljem saab romantilises mõisapargis jalutada ja leiba luusse lasta.

Pärastlõunal sõidame kuulsale Ristimäele. Tänapäeval pea 50 000 ristiga kaetud mäge on proovitud mitmeid kordi hävitada – riste põletades, maha mattes, vanarauaks viies ja isegi buldooseriga puruks sõites. Sellegipoolest on iga hävitatud risti asemele kohe uus ilmunud. Tänini on palveränduritel ja külastajatel kombeks oma rist maha jätta – kas või kahest puupilpast meisterdatuna. 


2. päev

Kura säär, Klaipėda

Teine päev viib meid Klaipėdasse – rikkaliku ajalooga laheäärsesse sadamalinna, mis võlub oma armsate paadisildade ja hubase vanalinnaga.

Pärastlõunal avastame Kura säärt – UNESCO maailmapärandisse kantud kitsukest maariba, mida katavad Läänemere suurimad liivaluited. Hiljem jõuame kuulsate kunstnike ja kirjanike armastatud suvituspaika Nidasse, et jalutada mööda piirkonna kauneimat rannikut ning ilusa ilmaga ehk ka siidpehmel liival päikest võtta.


3. päev

Kaunas, Trakai

Täna alustame oma päeva Leedu suuruselt teisest linnast – Nemunase jõe kallastel asuvast Kaunasest. Endise Hansalinnana võlub Kaunas oma hästi säilinud keskaegse vanalinna ning Euroopa kultuuripärandisse kantud sõdadevahelise arhitektuuriga. Just Kaunases asub muuseum Leedu kuulsaima kunstniku Čiurlionise ainulaadse loominguga ning müstikahuviliste rõõmuks ka maailma ainus kuradite muuseum.

Pärastlõunal sõidame kuulsasse Trakaisse. Viiest järvest ümbritsetuna on linn pea täielikult veele rajatud. Saarele ehitatud muinasjutuline Trakai loss on tõeline Leedu visiitkaart. Punastest kividest keskaegne kindlusehoone on seest sama uhke kui väljast ning seda ümbritsev romantiline õhkkond on just kui loodud balleti- ja teatrietenduste taustaks. Priimabaleriin Maia Plissetskaja on kunagi öelnud, et kui kusagil maa peal üldse on paradiis, siis on see siin, Trakais. Soovijatel on võimalus paadiga ümber maalilise lossi sõita ja kindluse iidses sisemuses jalutada.


4. päev

Vilnius

Edasi viib tee meid Vilniusesse. Barokne vanalinn ja uhked kirikud rõõmustavad kindlasti arhitektuurihuvilisi, samal ajal kui Leedu Montmartre’iks peetud Užupise Vabariik pakub silmailu boheemlasliku tänavapildi ja omanäoliste kunstinäitustega. Teil on võimalik külastada Leedu suurvürstide paleed. Uhke valge hoone Vilniuse peaväljakul oli aastasadu Leedu valitsejate residents ning Läänemerest Musta mereni ulatuva riigi võimusümbol. 19. sajandi alguseks hävis hoone pea täielikult. Pärast pikaajalist restaureerimist on palee külastamiseks taasavatud.

Õhtu veedame Leedu rahvuslikus restoranis, kohaliku muusika ja tantsude saatel einestades.


5. päev

Kernavė; Leedu Tallinn

Reisi viimasel päeval sõidame Leedu Troojaks kutsutud Kernavėsse, kus asus keskaja tähtsaim linnus ja Leedu esimene pealinn. Tegemist on ühe vanima asustatud piirkonnaga Leedus, mille iidsemad leiud pärinevad juba kiviajast ja mida ümbritsevad legendid ammustest paganlikest templitest, tammehiidudest ja metsavaimudest. Ümberkaudsel puutumata kuppelmaastikul promeneerides võib end hõlpsasti mistahes muistsesse ajastusse kujutleda.

Õhtuks jõuame tagasi Eestisse.

Leedu reisid: Bohemian Traveli kvaliteedistandard

Viiepäevane programm Leedus: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Ristimägi, Kura säär, Kernavė,  Trakai loss

Eestikeelsed linnaekskursioonid
Kõik ööd hotellides
Kõik hotellid vähemalt 2*
Kahekohalised toad
WC ja dušš alati igas toas

Hommikusöök iga päev (tee, kohv, saiake, vorsti-/juustuviil, või ja džemm)

Bussis on konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video
Võimalus valida istekoht bussis

Lisatasu eest:

Reisikindlustus

Pakruojise mõisa ajaloolise pruulikoja külastus õlledegusteerimise ja lõunasöögiga

24 €

meeldis 98%*

(lastele pakutakse õlle asemel kalja)
Laevasõit Trakais Galve järvel:

meeldis 100%*

täiskasvanu

12,50 €

laps kuni 11 a (k.a)

9 €

Trakai lossi külastus:

meeldis 100%*

täiskasvanu

14 €

laps kuni 17 a (k.a); pensionärid

10 €

Leedu suurvürstide palee külastus:

meeldis 98%*

täiskasvanu

9 €

laps kuni 17 a (k.a); pensionärid

7 €

Õhtusöök folklooriprogrammiga:

meeldis 97%*

täiskasvanu

28 €

laps kuni 11 a (k.a)

24 €

Praamipilet Kura säärele,
edasi-tagasi (makstakse kohapeal)

2 €

Põlisrahvaste iidsed rituaalid

8 €

Muuseumipiletid jms

*Osa ürituses osalejatest, kellele see üritus meeldis. Arvutatud reisijate 2018. a tagasisidelehtede alusel.