58 53 27 39
64 039 28
info@bohemiantravel.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

HORVAATIA: bussireisid 2020. a

12 päeva 1627.07 al 489 €

12-päevane puhkusega bussireis Horvaatiasse:
6 täispäeva Kvarneri rivieral,
Rovinj,  Pula,  Motovun,  Krki saar,  Plitvice järved,  Zagreb

Rovinj

Pula

Motovun

Zagreb

Plitvice

Krk

Plitvice

Zagreb

 

 
Reisikava


1. päev

Varahommikul lahkume Tallinnast. Tänane teekond kulgeb läbi Läti ja Leedu ning esimeseks öömajaks saab meil hotell Poolas.

2. päev

Pärast hommikusööki jätkame oma teekonda läbi Poola ja Tšehhi. Ööbime Tšehhi-Austria piiri lähedal.

3. päev

Pärast hommikusööki lahkume hotellist. Täna kulgeme läbi Austria ja Sloveenia. Õhtuks jõuamegi juba Horvaatiasse. Seame end sisse hotelli, mis saab meie koduks järgnevaks nädalaks.

4. päev

Veedame vaba päeva kuurordis. Päeva teisel poolel saavad soovijad võtta osa laevasõidust Kvarneri lahel.

5. päev

Täna avastame Horvaatia suurimat poolsaart – Istriat. Pärast hommikusööki ootab meid ees Horvaatia põhjaosa kõige romantilisem linn – Rovinj. Siin jalutame mööda kitsaid munakivitänavaid, imetleme keskaegset Veneetsia arhitektuuri ja arvukaid kirikuid. Julgemad saavad ronida peakatedraali kellatorni ning nautida sealt avanevat unustamatut vaadet lähedalasuvatele saartele.  

Päeva teises pooles külastame Pulat, kus suurepäraselt säilinud muistne Rooma arhitektuur on saanud selle linna visiitkaardiks. Jalutuskäigu ajal avaneb teil võimalus näha 1. sajandist pärit triumfikaart, Augustuse templit ning Arenat – üht suurimat amfiteatrit maailmas.

6. päev

Hommikul puhkame rannas. Pärastlõunal sõidame Horvaatia suurimale saarele – Krkile. Külastame saare pealinna, mis kannab saarega sama nime. Siit leiate huvitava koosluse Rooma mosaiikidest ja muistsetest Horvaatia kirikutest, võimsatest kaitsemüüridest ning ilusatest kloostritest. Seejärel suundume maalilisse Vrbniku linnakesse, mis on täis arvukaid kunstigaleriisid. Suveniirina tasuks siit aga kaasa haarata pudel "Vrbnička žlahtina" kohalikku veini.

7. päev

Täna külastame kõige kuulsamat Horvaatia paika – Plitvice järvede rahvusparki. Siinses mägedevahelises orus paiknevad 16 türkiissinist järve, mis on omavahel ühendatud kaskaadide ja koskedega. Turistidele mõeldud jalgrajad võimaldavad külastajatel imetleda muinasjutulist vaadet ning nautida looduse võrratut ilu. Horvaadid ise peavad aga Plitvice järvi koguni kaheksandaks maailmaimeks. Pärast pargiga tutvumist on lausa võimatu horvaatidele vastu väita!

8. päev

Hommiku veedame rannas. Hiljem suundume Motovuni linnakesse, mis paikneb peaaegu 300-meetrisel kõrgendikul. Võimas linnamüür on muutunud tänapäeval promenaadiks, kust avaneb vaade Motovuni trühvlirikastele metsadele, viinamarjaistandustega kaetud nõlvadele ning Učkale, Istria kõrgeimale mäemassiivile. 

9. päev

Kogu tänase päeva võite mööda saata supeldes ja päevitades.

10. päev

Varahommikul lahkume hotellist ning suundume Zagrebisse. Ekskursiooni ajal jalutame Üla-Zagrebi kitsastel tänavatel, vaatleme Püha Markuse kiriku mosaiikkatust ning peakatedraali teravaid tornitippe. Samuti avaneb teil võimalus näha vanu kaitserajatisi, lahtise taeva all paiknevat Dolaci peaturgu ning All-Zagrebi rohelisi parke ja väljakuid. Vabal ajal käige kindlasti uudistamas suveniirilette ning ostke sealt kaasa ka kohalik meene – erepunane piparkoogisüda. Seejärel jätame hüvasti Horvaatiaga ning öö hakul jõuame Ungari hotelli.

11. päev

Pärast hommikusööki jätkame oma teekonda läbi Slovakkia ja Poola. Ööbime Poolas.

12. päev

Täna on meie reisi viimane päev. Jääb läbida vaid Poola, Leedu ja Läti. Veel natuke ning olemegi lõpuks kodus!

Hotellid:


Kvarneri lahe rannikul paiknevad hotellid on sarnased Rimini hotellidega, ent on mõnevõrra tagasihoidlikumad, võrreldes Türgi, Hispaania või Põhja-Aafrika rannikualade hotellidega.

Põhja-Horvaatia kuurortlinnade hotellid asuvad mäenõlvadel, 1015-minutilise jalutuskäigu kaugusel merest.

2* hotelli sisustus on lihtne, kuid tubades on olemas kõik esmavajalik, kaasa arvatud dušš ja WC. 3* hotelli tase on natuke kõrgem ning toad mugavamad.

2* hotelli tubades võib puududa televiisor. Sel juhul saab seda vaadata fuajees. 3* hotellis on televiisor olemas üldjuhul kõigis tubades.

2* hotelli tubades puudub konditsioneer. 3* hotelli tubades on konditsioneer tavaliselt olemas, kuid lisatasu eest – 5 €/ööpäev.

Hotellides basseine tavaliselt pole.

2* hotelli tubades pole külmkappe ega minibaare. 3* hotelli tubades võivad nad olemas olla.

2* hotellis pakutakse kontinentaalset hommikusööki (kohv, saiake, või, džemm, tükike juustu või sinki).

3* majutuse hinna sisse kuulub külmhommikusöök Rootsi lauas (tee, kohv, mitmesugused saiakesed, juust, sink, või ja džemm) ning kolmekäiguline õhtusöök (supp, liha/kala garneeringuga, magustoit/puuvili. Kõik joogid lisatasu eest).
 

Horvaatia reisid: Bohemian Traveli kvaliteedistandard

7-päevane programm Horvaatias: 6 täispäeva Kvarneri rivieral, Rovinj, Pula, Motovun, Krki saar, Plitvice järved, Zagreb

Eestikeelsed linnaekskursioonid
Kõik ööd hotellides
Kõik hotellid vähemalt 2*
Kahekohalised toad
WC ja dušš alati igas toas
Hommikusöök iga päev
Bussis on konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video
Võimalus valida istekoht bussis

Lisatasu eest:

Reisikindlustus
Plitvice rahvuspargi külastus:
täiskasvanud 48 €
tudengid 34 €
lapsed kuni 17 a k.a 22 €
Kohalike veinide ja suupiste degusteerimine:
täiskasvanud

13 €

lapsed kuni 17 a k.a

10 €

Laevasõit Kvarneri lahel

25 €

Rahvuslik lõunasöök Zagrebis folklooriprogrammiga

36 €

Sissesõit Motovuni (makstakse kohapeal)

3 €

Muuseumipiletid jms