58 53 27 39
64 039 28
info@bohemiantravel.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

VALGEVENE: bussireisid

7 päeva

19.25.07

al 249 €

+ viisa

7 päeva

30.055.06

al 209 €

2021.

7-päevane bussireis Valgevenesse:
Minsk, Hrodna, Miri ja Niasvi
ži lossid,
Belove
žje ürgmets, Dudutki vabaõhumuuseum, Belazi tehas 
Reisikava:

1. päev

Tallinn Valgevene

Varahommikul alustame oma teekonda Tallinnast. Sõidame läbi Läti ja Leedu ning jõuame õhtuks Valgevenesse.


2. päev

Hrodna, Augustówi kanal

Alustame Valgevene avastamist Poola ja Leedu piiri lähedal asuvast Hrodnast. Pika ajaloo ja eri kultuuride mõjul on Nemunase kallastele rajatud Hrodnast saanud üks Valgevene kauneima arhitektuuriga linnu, mille imekombel säilinud võimsad linnamüürid, keskaegne kindlus, kaunid kirikud ja ajalooline vanalinn on terves riigis ainulaadsed. 

Pärastlõunal külastame Hrodna piirkonna üht suurimat vaatamisväärsust – Augustowi kanalit, mille sarnaseid hüdroinseneeria saavutusi on maailmas kokku üksnes kolm. Soovijaid ootab ees laevasõit kanalil.

Õhtu saabudes seame sammud Valgevene köögiga restorani, et elava muusika saatel õhtustada.

3. päev

Belovežje ürgmets

Tänase päeva veedame Valgevene lummavas looduses. Sõidame Belovežje ürgmetsa, suurimasse järelejäänud ossa varem kogu Euroopat katnud hiiglaslikust ürgmetsast, mille puutumata looduses elab pea tuhat kaitse all olevat pürga ehk Euroopa piisonit ja palju teisi haruldasi loomi, kellest mõnda õnnestub teil kindlasti kohata.  

Huvilistega tutvume metsataguste külade elanike argielu ja kodukorraga metsa südames peidetud muistsete tehnoloogiate muuseumis ning maitseme siinsamas vana kombe järgi valmistatud kohalikku puskarit.

4. päev

Miri loss ja Niasviži loss

Sõidame UNESCO pärandisse kantud Miri lossi, mida loetakse üheks seitsmest Valgevene imest. Loss asub maalilise järve kaldal ning on ümbritsetud parkide ja rohelusega. Muljetavaldav kooslus gooti, renessansi ja baroki elementidest teeb Miri lossist ainulaadse näite sajandite jooksul muutunud Kesk-Euroopa arhitektuurist.  

Edasi liigume Uša jõe kaldal asuvasse Niasviži lossi. Igast küljest vallikraavidega piiratud võimas kindlus peidab endas sadu ruume, kambreid ja muinasjutulisi ballisaale – Kuldne saal, Kuninganna saal, Hetmanide saal, Rüütlite saal, Marmorsaal... Ainsaks alaliseks elanikuks kogu selle ilu keskel olevat legendi järgi Must Daam, kuulsa Radziwillide perekonna tütar, kes kord keelatud armastuse tõttu õnnetu lõpu leidis.

5. päev

Minsk, Dudutki vabaõhumuuseum

Täna tutvume Minskiga, mille linnapilt on omanäoline segu stalinistlikest hoonetest ja vähemalt sama suurejoonelisest modernsest arhitektuurist. Linna visiitkaardiks on saanud 74 meetri kõrgune kosmosestiilis Valgevene Rahvusraamatukogu hoone, mis meenutab päevasel ajal hiiglaslikku teemanti ja õhtul tuledesäras diskokera. 

Pärastlõunal suundume põldude ja metsade keskel asuvasse Dudutki vabaõhumuuseumi, et saada aimu Valgevene maa- ja külaelust. Proovime kohalikus piirituskojas aetud legaalset samakat ja juustukojas valmistatud traditsioonilist juustu. Vaatame, kuidas töötavad pottsepad, puusepad ja kangakudujad, imetleme tuuleveskit ja külastame puukirikut.  

Õhtu hakul naaseme Minski ja avastame selle euroopalikku külge, jalutades mööda Euroopa pikimat avenüüd – 15 km pikkust Iseseisvuse puiesteed koos kohvikute, butiikide ja restoranidega.

6. päev

Belazi tehas, Minsk, Valgevene Leedu

Hommikul külastame Valgevene tööstuse uhkust – veokitootja BELAZi tehast. Huvilistel on võimalik oma silmaga nii masinate tootmist näha kui ka näiteks Guinessi rekordite raamatusse kantud maailma võimsama kalluriga pilti teha. Kahe turismibussi pikkune hiigelmasin kaalub rohkem kui suurim reisilennuk Airbus A380, isegi koos reisijate ning pagasiga. Keskmist kasvu inimene ei ulatu veoki kõrval seistes isegi poole rehvini.  

Kuulsast tehasest sõidame tagasi Minski, kus saab igaüks oma äranägemisel pärastlõuna veeta. Õhtul aga peame Valgevenega hüvasti jätma ja koduteele asuma. Ööseks peatume hotellis Vilniuse kandis.

7. päev

Leedu Tallinn

Jätkame teekonda läbi Leedu ja Läti ning jõuame õhtuks tagasi koju.
   

Leedu reisid: Bohemian Traveli kvaliteedistandard

Viiepäevane programm Valgevenes: Minsk, Hrodna, Miri ja Niasviži lossid, Belovežje ürgmets, Dudutki vabaõhumuuseum, Belazi tehas

Eestikeelsed linnaekskursioonid: Minsk, Hrodna; eestikeelne ekskursioon Belovežjes
Kõik ööd hotellides
Kõik hotellid vähemalt 2*
Kahekohalised toad
WC ja dušš alati igas toas

Hommikusöök iga päev (tee, kohv, saiake, vorsti-/juustuviil, või ja džemm)

Bussis on konditsioneer, WC, kuumaveeaparaat, video
Võimalus valida istekoht bussis

Lisatasu eest:

Viisa

20 €

Reisikindlustus
Belovežje loodusmuuseumi ja metsa loomaaia külastus:
täiskasvanu

10 €

laps kuni 17 a (k.a)

8 €

Laevasõit Augustowi kanalil

12 €

Miri lossi külastus:
täiskasvanu

12 €

laps kuni 17 a (k.a); tudeng

8 €

Niasviži lossi külastus:
täiskasvanu

12 €

laps kuni 17 a (k.a); tudeng

8 €

Dudutki vabaõhumuuseumi külastus:
täiskasvanu

15 €

laps kuni 17 a (k.a)

13 €

Belazi tehase külastus

15 €

Rahvuslik õhtusöök

29 €

Lõunasöök Belovežjes

12 €

Lõunasöök Miris

10 €

Lõunasöök Dudutki vabaõhumuuseumis

10 €